Agata Pawelec-Kwiatkowska

• Język angielski

• Organizacja pracy na lekacjach języka angielskiego:

1.  Uczeń ma obowiązek być przygotowanym do każdych zajęć.

2.  Obowiązkiem ucznia jest posiadanie zeszytu przedmiotowego, podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

3.  Sprawdziany z trzech ostatnich lekcji mogą być niezapowiedziane.

4.  Prace klasowe odbywać się będą po ukończeniu każdego rozdziału (unitu) z podręcznika – średnio co 3-4 tygodnie.

5.  Prace klasowe będą zapowiadane z minimum tygodniowym wyprzedzeniem (termin ustalany będzie w porozumieniu z uczniami).

6.  Uczeń ma prawo dwa razy w ciągu semestru zgłosić nieprzygotowanie do lekcji bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji – nie dotyczy to  zapowiedzianych sprawdzianów i prac klasowych, za wyjątkiem spraw losowych uznanych przez nauczyciela. Uczniowie zgłaszają nieprzygotowanie na początku lekcji. Nieprzygotowanie zgłoszone po rozpoczęciu sprawdzania przez nauczyciela pracy domowej lub odpytywania nie będzie uwzględnione.

7.  Ocenę niedostateczną z odpowiedzi ustnej lub pisemnej można poprawić maksymalnie w przeciągu 2 tygodni.

8.   Nieobecność w szkole nie zwalnia ucznia z obowiązku przyswajania materiału programowego.

9.   Uczeń nieobecny na zajęciach w dniu sprawdzianu lub pracy klasowej (1 lub 2 – dniowa nieobecność) będzie poproszony o napisanie go niezwłocznie, tj. zaraz na pierwszych zajęciach po powrocie do szkoły. W przypadku dłuższej nieobecności (powyżej 3 dni), uczeń ma prawo otrzymać dodatkowy czas do uzupełnienia zaległości, pod warunkiem, że nie był obecny na zajęciach, kiedy dany materiał był omawiany.

10. Uczniowi przyłapanemu na ściąganiu, praca będzie odbierana i wstawiana ocena niedostateczna, bez możliwości poprawy.

11. Termin zapowiedzianych prac pisemnych i ustnych nie ulega przesunięciu – żadne odstępstwa od tej zasady nie będą mieć miejsca.

12. Uczeń z problemami w nauce, wskazany przez nauczyciela, ma obowiązek uczęszczać na zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego.

13. Uczeń odpowiedzialny jest za utrzymanie porządku przy swoim stanowisku pracy.

14. Nauczyciel zobowiązuje się do respektowania Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania obowiązującego w szkole.